poniedziałek, 9 lutego 2015

HOW TO MAKE YOUR LIFE HAPPIER?

Wszyscy czasem zastanawiamy się nad swoim życiem. Każdy z nas jest inny, ale większość z nas chce w życiu dążyć do szczęścia. Dzisiejsze porady nie są może na nie przepisem, ale w pewnym sensie mogą pomóc.


BĄDŹ POZYTYWNIE NASTAWIONA.
W drodze do szkoły lub pracy włącz swoją ulubioną piosenkę i nie myśl w tym czasie  o tym, co musisz zrobić danego dnia, ciesz się chwilą.

BĄDŹ ZORGANIZOWANA.
 Nie pozwól, żeby twoje codzienne błędy zrujnowały ci dzień i postaraj się zrobić danego dnia wszystko ze swojej listy zadań. Dzięki temu nie będziesz musiała myśleć, że masz na głowie zbyt wiele spraw i poczujesz się odstresowana, a każde odznaczone zadanie przyniesie ci niesamowitą ulgę (spróbuj, naprawdę pomaga!).


RÓB RZECZY, KTÓRE WNOSZĄ COŚ DO TWOJEGO ŻYCIA.
Nie daj zmarnować sobie żadnej szansy i spróbuj posunąć się „o krok” do przodu w pewnych sprawach.

NIE ODKŁADAJ RZECZY, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ DZISIAJ, NA JUTRO.
  Kiedy mamy mało czasu każda minuta się liczy. Jeżeli siedzisz na łóżku i nudzisz się, to sprawdź co masz do zrobienia i zrób to natychmiast.

IM LEPIEJ TYM… LEPIEJ!
 Każdą rzecz rób na 1000%, ale nie idź po trupach do celu, bo nic nie cieszy bardziej niż sukces, na który ciężko zapracowałaś!


ŻYJ ZDROWO!
Staraj się uprawiać sport regularnie i jeść wartościowe produkty. Dzięki temu będziesz miała więcej energii do życia i może pozbędziesz się zbędnych kalorii ;) Moją ulubioną przekąską w ciągu dnia jest jogurt pitny z mesli, a do tego pomarańcz i niesłodzone picie (w tym wypadku woda, ale przepadam również domowej roboty ice tea bez cukru.


NIE PĘDŹ TAK!
Czasami warto jest zwolnić, bo w tym wszystkim najważniejszy jest umiar. Często widzę dorosłych, którzy ciągle gdzieś pędzą, „bo się spóźnią” albo „nie ma czasu”. Niestety doba każdego z nas ma 24h i większość z nas nie ma czasu, ponieważ nie potrafi nim zarządzać. Spróbuj czasem skrócić każdą czynność o 5-10 minut i wtedy zauważysz ile czasu potrafisz zmarnować na niektóre z nich.
Tak właśnie lubię prowadzić swoje życie i chociaż czasami nie wychodzą mi niektóre sprawy, to idę do przodu, bo wiem, że na końcu czeka nagroda ;)

A jakie są Wasze porady na przebrnięcie przez codzienność?

2 komentarze: